• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.aenbi.com.tr?ref=ts&fref=ts
  • https://www.twitter.com/aenbicoaching
YAŞAM KOÇLUĞU randevusu için 
0543 887 55 91
AİLE KOÇLUĞU randevusu için
0543 887 5591
Mesleğe yeni başlayan Koçlara özel Mentörlük desteği için 
0543 887 55 91
Neuro Linguistic Programing NLP Mentörlük desteği için 
0543 887 55 91
YAŞAM KOÇLUĞU seans içeriği yazmayı öğrenmek için
0543 887 55 91
aenbi@aenbi.com.tr
YAŞAM KOÇLUĞU'nu destekleyici hizmet içi eğitimler için
0543 887 55 91
aenbi@aenbi.com.tr
AİLE KOÇLUĞU'nu destekleyici hizmet içi eğitimler için
0543 887 55 91

NEW AGE AKIMA İLGİSİ

'Dünya, dört buçuk milyar yıl yaşında. İnsan, 200 bin yıl yaşında. 130 bin yıldır konuşuyoruz. 50 bin yıldır sosyalleşmek adına iyice örgütlendik. Özellikle 13 bin yıl kadar önce Mezopotamya'da Verimli Hilal'de yerleşik yaşama geçmeye başladık. Ve bunu kadının başarısı olarak bu gezegen kayıtlara geçti. Buğdayı takip ettik ve o bizi su kenarlarında yaşamaya ikna etti. Özel mülkiyet ilişkisini keşfettik. Benim ekmeğim, senin ekmeğin. Benim ailem, senin ailen. İklim, beslenme, barınma arasındaki ilişkiyi gözlem yeteneğimize dayanarak o kadar ince dokuduk ki, işimize yarayan teknikler ürettik. İnsanlığın alet çantası böyle oluşmaya başladı. Ziggurat'larda gökyüzüne baktılar, bulutları, rüzgarı dinlediler, rehberlik edindiler ve toprağa ne yaptıklarına baktılar. Biriktirmeyi, kışı geçirmeyi, aç-açıkta kalmamayı örgütlediler. Tüm bu organizasyonları yaparken alet çantalarına kattıkları teknikler daima ilgimi çekti. Çünkü bildiğim birşey var. O da yeni denen şeyin aslında bir öncekinin bir ileri versiyonu olduğudur. Yani balıkçılar büyü ritüelini kurgulamasaydı, sizce bugün bilim yapabilir miydik?

Otları keşfederek iyileştirme yapan Şaman Büyücü, kurgusunu yapılandırmasa, işe yarar hale getirmeseydi, bugün Hipokrat'ın edilecek bir yemini olur muydu? 
Eskiyi, katı-pozitivist şekilde red ve inkar etmenin bilim insanının kendi ayağına sıktığı kurşun olarak gördüm hep. Oysa biz sadece birşeyin versiyonuna inanıyoruz. Matruşka bebeği gibi. Ben eski versiyonları hep merak ettiğim için insanların dünyayı nasıl algıladıklarını, şimdi sahip olduğumuz kültürü o araçları kullanarak elde ettikleri tecrübe ile nasıl ürettiklerini bilmek istiyorum.

Bu merakım beni Astroloji'ye götürdü. Yaşı 5000 yıla kadar uzanıyor. 9 uygarlık, toplumu yönetirken, özelliklede siyaset ve ekonomi söz konusu olduğunda etkin bir şekilde kullanmıştır Astroloji'yi. Fal değildir. Burç yorumu hiç değildir. Astroloji sandığınız şey değildir. O, eskilerin siyaset ve ekonomi işleri aracıdır. 

Kültürleri anlamak onları inşa ederken hangi araçların kullanıldığını anlamaktan geçer. Bu sebeple bilim insanlarını bu konuda ilham almaya davet ediyorum. 
Geçmişi reddetmek, küçümsemek yerine, ondan ilham almayı öğrenmek daima işe yarar. Ben böyle yapıyorum ve ilham alıyorum. Yaratıcılığımı besliyor. Merak en büyük ilerleme aracıdır.

Sorularınız için sevgialisyildirim@aenbi.com.tr adresine bana yazabilirsiniz.

Sevgilerimle

Sevgi Alis YILDIRIM


New Age Akımları Eğitimleri:

Deeksha eğitimi Hindistan Öğretisi / Ceyla Taner, 2010

Kozmik Enerji (Kozmoenergetica) Rus Öğretisi / Ruhsar Topçuoğlu, 2011

Kuantum Dokunuş Amerikan Ekolü / Maya Rahibi Duran Türkoğlu, 2012

Meditasyon Eğitimi/Duran Türkoğlu, 2012

Kuantum Dokunuş Viyana Ekolü / Robert Naller, 2013

Access Bars Amerikan Ekolü / Yılmaz Emek, 2013

Denge  Eğitimi Amerikan Ekolü/ Tülay Özbek, 2013

Maya Astrolojisi/Fatih Keçelioğlu, 2014

Astroloji Temel Seviye Eğitimi / Ali Gufran Erkılıç, 2014

Astroloji / Psikoastroloji (Carl Jung Ekolü) / Karma Astrolojisi / Barış Özkırış

Hurifilik-İsim Analizi Eğitimi (Harf Öğretisi Eğitimi) / Kemal Haluk Cebe, 2013


Yorumlar - Yorum Yaz