• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.aenbi.com.tr?ref=ts&fref=ts
  • https://www.twitter.com/aenbicoaching
YAŞAM KOÇLUĞU randevusu için 
0543 887 55 91
AİLE KOÇLUĞU randevusu için
0543 887 5591
Mesleğe yeni başlayan Koçlara özel Mentörlük desteği için 
0543 887 55 91
Neuro Linguistic Programing NLP Mentörlük desteği için 
0543 887 55 91
YAŞAM KOÇLUĞU seans içeriği yazmayı öğrenmek için
0543 887 55 91
aenbi@aenbi.com.tr
YAŞAM KOÇLUĞU'nu destekleyici hizmet içi eğitimler için
0543 887 55 91
aenbi@aenbi.com.tr
AİLE KOÇLUĞU'nu destekleyici hizmet içi eğitimler için
0543 887 55 91
Yaşam Koçluğu Hakkında Kısa ve Anlamlı Bir YazıYaşam koçluğu, bir sağlık hizmeti değildir. Yaşam koçluğu, psikolojik rahatsızlıkları iyileştirme ile ilgili değildir. Yaşam koçu problemlerinizi uzun uzadıya dinleyen ve size ne yapmanız gerektiğini söyleyen kişi değildir. Yaşam koçu, nerede, nasıl davranıp, kimlerle, ne yaşamanız gerektiğinin bilgisini vermez, veremez. Müfredatı buna izin vermez. O akıl hocası değildir. Psikiyatrinin sınırlarının kıyısına yaklaşan konular gündeme geldiğinde sizi, nazikçe psikiyatriste görünmeniz konusunda yüreklendirir. Bu onun adeta görevi haline dönüşmüştür.

Yaşam koçu sizin, sağlıklı yanlarınızın temsili olan, her an her türlü somut şeye dönüşmeye hazır ‘güçlü potansiyelinizle’ ilgilenir. Onu şöyle düşünün; siz bir bahçesiniz. Ve kapılarınızı neyi, niçin yaptığınızı sıkça sorgulatan bir kişiyi bahçenize almak için sonuna kadar açıyorsunuz. Hemde gönüllü olarak. Sonra bu kişi içeri giriyor. Size sanki bahçenizi ilk kez görmüşsünüz gibi bir duyguya sürükleyen bir soğukkanlılıkla, sorular sorup, bir anda kendinize gelmenizi sağlıyor. Bahçeniz sanki sizin bir organınız olmaktan çıkıp, mümkün olduğu kadar üzerinde düşünüp, sorgulayabileceğiniz bir materyale dönüşüyor. Sonra elinizdeki bu materyalle neler yapabilirsiniz, ona teşvik ediyor. Ve tüm bu sürecin ana hedefi de şu; ‘elimdeki bu malzeme ile kendim için daha iyi olana nasıl ilerleyebilirim. Pratik, hızlı ve yeterince güçlenerek’.

Kısacası koçluk seansında biz koçlar, siz sağlıklı bireylere, elinizdeki malzeme ile ilerlemeniz için tüm kaynaklarınızı, hayallerinizi, aldığınız kararları enine boyuna sorgulatan kişileriz.

Sonra bir bakmışsınız bu sürecin sonunda arzu ettiğiniz yaşam planına kavuşmuşsunuz.

Canınızı yakan, o bitmek bilmeyen aşk ilişkisinin yerine enerjinizi, kariyer yükselişinize kullanmaya başlamışsınız. Gelirinizin artacağı yeni bir iş veya pozisyon edinmiş, sosyal ilişkilerinizde aranan ve takdir edilen o arkadaşa dönüşmüşsünüz. İşe girmiş, iş değiştirmiş, evlilik hayatınızda eşinizle aranızdaki güven ve sevgi bağını güçlendirici planları kolayca yapabilmiş, çocuğunuza ayıramadığınızı düşündüğünüz zamanınızı, suçluluk duygusundan uzak tutacak olan planlarla, tamamen ortadan kaldırmış birine dönüşmüşsünüz. Koçluk; aile, aşk, eş, ebeveyn, kardeşler, kuzenler, akrabalar, iş arkadaşları, sosyal çevreniz, üye olduğunuz sosyal gruplar, mesleğiniz, paranız, maddi kaynaklarınız, kariyeriniz, eğitim hayatınız ve günlük yaşamınızın her alanında size hedef oluşturma, plan yapma ve yaşam amacı edinme konularında sizi geliştirir.

Koçluk ile ilgili yazacak çok şey var.

Devam edeceğim.

Yaşam Koçu Sevgi Alis YILDIRIM

  
760 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın